X Facebook'da Beğen
Diyalogo'yu beğenin
Sizi habersiz bırakmayalım
diyalogo
ÜYE GİRİŞİ
ÜYE GİRİŞİ

E-posta

ŞifreŞifremi Unuttum
Ücretsiz Üye Ol

Diyalogo

DİYALOGO YARDIM

Yardım Konuları
GENEL
Firmamın web sitesi var, neden Diyalogo’da site açmalıyım? Diyalogo, bir iş geliştirme ortamı, iş dünyası platformudur. Kitlelerin sizi daha kolaylıkla bulmasını sağlamak ve daha geniş kitlelere kendinizi tanıtmak, internet üzerinden yapılan aramalarda öne çıkmak ve ürünlerinizi listeleyerek B2B ticaret yapmak amacıyla Diyalogo’da yerinizi alınız.
Firmamın web sitesindeki sayfaları Diyalogo’daki siteme nasıl aktarırım? Siteye giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” linkine tıklayın. Açılan sayfanın sol tarafındaki “Yazı girişi” ne tıklayarak, sitenizden aktarma yapmak istediğiniz bölümü seçin. Açılan yazı girişi penceresinde “Kaynak” yazan yere tıklayıp, sitenizin ilgili sayfasının HTML kodunu yapıştırarak istediğiniz sayfayı aktarabilirsiniz.
Geliştirdiğim web üzerinde çalışan bir uygulamam var. Diyalogo üzerinden kullanıcılara ulaştırmak istiyorum, nasıl yaparım? Diyalogo, sektörlere yönelik dikey çözümleri de barındırır. Kullanıcılar ile çözüm sahiplerini buluşturur.Çözümleriniz için isortakligi@diyalogo.com ’ a yazınız.
Bir fikrim var, Diyalogo’da nasıl tanıtırım? Diyalogo’da yer alan girişimciler, kendi web sitelerini hazırlayarak fikirlerini tanıtma fırsatı elde ederler. Ayrıca, Diyalogo’da bulunan diğer kişi ve şirketlerle bağlantı kurarak da fikirlerini tanıtabilir; bu fikri gerçekleştirmede kendilerine ortak veya yardımcı olacaklar kişilerle buluşabilirler.
Ben de moda.diyalogo.com gibi konsept sitelerden açmak, içeriğini oluşturmak ve yönetimini yapmak istiyorum. Nasıl yaparım? Size sunulanları ve yapabileceklerimizi konuşmak için bir an önce bizimle iletişime geçiniz. Fikirlerinizi ve önerilerinizi isortakligi@diyalogo.com ’ a iletiniz.
Diyalogo’dan önerilen ilgilenebileceğim firma ve kişiler bana uygun değiller, ne yapmalıyım? Profil sayfanızın sol sütunundaki “İlgilendiğim sektörler” kısmından, kişisel tercihlerinizi güncelleyebilirsiniz. Firma ve kişi önermelerinde buradaki tercihlerinizden yararlanılacaktır.
Kendi arkadaşlarıma Diyalogo’daki bağlantılarımi ve sitemi tanıtmak istiyorum, nasıl yapabilirim? Profil sayfanıza gidin. Sayfanın en altında bulunan bağlantılarım bölümünde, arkadaşınızın e-postasını girebileceğiniz bir alan mevcuttur. Arkadaşınızın mail adresini yazın ve hemen yanındaki “Davet et” butonuna basın.
ÜYELİK
Diyalogo'da hizmetler ücretli mi ? Diyalogo'da site açmak, profil oluşturmak ve diğer hizmetlerin büyük bir çoğunluğu tamamen ücretsizdir. Diyalogo hizmetlerinden yararlanabilmek için tek yapmanız gereken üye olmak.
Diyalogo'ya nasıl üye olurum ? Diyalogo'ya üye olmak için ana sayfada bulunan Ücretsiz Üyelik (http://www.diyalogo.com/personCreate2.dlg) linkine tıklayınız. Üyelik formundaki alanşları doldurduktan sonra Üyelik Sözleşmesini okuyup, Üyelik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum kutucuğunu işaretleyin ve "Kaydet" butonuna basın. Üye kaydı esnasında verdiğiniz e-posta adresinize gelen aktivasyon mailinizi takip ederek Diyalogo'daki kaydınızı tamamlayabilirsiniz.
Üyelik bilgilerimi nasıl değiştirebilirim ? Siteye giriş yaptıktan sonra, sayfanın sağ tarafında göreceğiniz “Profilim” linkine tıklayın. Ardından bu sayfada, sol taraftaki sütunda bulunan “Profil Güncelleme” linkine tıklayın. Açılan sayfada bulunan bilgileri değiştirerek, sayfanın sağ alt tarafındaki "Kaydet" butonuna bastığınızda üyelik bilgileriniz değişecektir.
Şifremi nasıl değiştirebilirim? "Profil Sayfanız" da sol tarafta bulunan sütündan "Şifre Değiştir" linkine tıklayın. Açılan kutuya gerekli bilgileri girerek şifrenizi oluşturabilirsiniz.
E-postamı ve şifremi yazmama rağmen "Hatalı Giriş" uyarısı alıyorum, neden ? Diyalogo’ya doğru e-posta ile giriş yaptığınızdan emin misiniz? Yanlış yazacağınız bir harf bile giriş yapmanızı engeller.
Aramada ismimi/ firmamın ismini yazıyorum ama çıkmıyor. Neden olabilir? Üyeliğiniz veya siteniz aktif mi Üye olduktan sonra e-postanıza aktivitasyon maili gönderilir. Üyelik aktivitasyonu linkine tıklayarak üyeliğinizi aktif hale getirmeniz gerekir.
Aktivitasyon nedir? Aktivitasyon, Diyalogo’ya üye olurken verdiğiniz e-postanın gerçek ve size ait olup olmadığını test eder. Diyalogo’ya üyelik bilgilerinizi kaydettikten sonra, sistem, aktivitasyon mailini e-postanıza otomatik olarak yollar. Buradaki “Üyelik Aktivitasyonu” linkine tıklamanızla birlikte üyeliğiniz gerçekleşir.
Aktivitasyon maili gelmedi, ne yapmalıyım? Bu durumda aktivasyon sayfasındaki "Aktivasyon mesajını tekrar yolla" linkine tıklayın. Diyalogo e-posta adresinize yeni bir aktivasyon maili gönderecektir. “Üyelik Aktivitasyonu” linkine tekrar tıklayarak yeniden deneyin. Yeni aktivasyon kodu da çalışmıyorsa bilgi@diyalogo.com' a e-posta göndererek durumu bildirin.
E- Bülten ve e- posta ayarlarımı nasıl değiştiririm? Profil sayfanızda sol tarafta bulunan “e-Bülten Ayarları” linkine tıklayınız. Hangi konularda e-bülten almak istiyorsanız, onları işaretleyin. Şayet e-Bülten almak istemiyorsanız açılan sayfada “Bülten almak istemiyorum” seçeneğini işaretleyin. E- posta ayarlarınız için, Profilim sayfanıza gidin. Sol tarafta bulunan "Bildirim Ayarları" linkine tıklayın. Buradaki kutucukları doldurarak/kaldırarak Diyalogo'dan alacağınız e-posta bildirimlerini ayarlayabilirsiniz.
Gizlilik ayarları nedir? Gizlilik ayarları kimin hangi bilgilerinizi görebileceğini ayarlayabileceğiniz sayfadır. Profil sayfanızda sol kolonda bulunan Gizlilik Ayarları linkine tıklayarak gizlilik ayarlarınızı değiştirebilir, kimin hangi bilgilerinize ulaşabileceğini, kimin ulaşamayacağını belirleyebilirsiniz.
PROFİL
Nasıl profil oluştururum ? Profil oluşturmak için önce üye olmanız gerekir. Profiliniz, üye olup aktivasyon işlemini gerçekleştirdikten sonra otomatik olarak oluşacaktır. Eğer siteye üye olurken tüm alanları doldurmadıysanız “Profilim”e gidin. Sol kolonda bulunan “Profil güncelleme” linkine tıklayın. Açılan sayfada bulunan bilgileri değiştirerek, sayfanın sağ alt tarafındaki "Kaydet" butonuna bastığınızda üyelik bilgileriniz değişecektir.
Profilime nasıl fotoğraf eklerim, fotoğrafımı nasıl güncellerim ? Profilinize fotoğraf eklemek için önce “Profilim” sayfasına gitmeniz gerekir. Bu sayfadaki profil fotoğrafınının bulunduğu, üzerinde “Resim Ekle” yazan kutuya ya da altında bulunan "Değiştir" linkine tıklayın. Açılan kutudaki “Gözat” butonu ile yüklemek istediğiniz fotoğrafı, bilgisayarınızdan seçin, “Yükle” butonu ile profil fotoğrafınızı yükleyin. Ardından karşınıza çıkan sayfada yüklediğiniz fotoğrafın küçk boyutlu alanlarda görünmesini istediğiniz kısmı seçin ve “Kaydet” butonuna basın. Fotoğrafınız profilinize eklenecektir.
Profilimi nasıl değiştirebilirim ? Profilinizi değiştirmek için önce “Profilim” sayfasına gidin. Sol kolonda bulunan “Profil güncelleme” linkine tıklayın. Karşınıza çıkan formda istediğiniz değişikliği yaparak "Kaydet" butonuna basın
İş tecrübemi nasıl girerim ? Profilinize iş tecrübelerinizi eklemek için “Profilim” sayfanıza gidin. Sol kolonda bulunan “İş Tecrübelerim” linkine tıklayın. Açılan sayfada “İş Tecrübesi Ekle” linkine tıkladığınızda karşınıza çıkan pencerede gerekli bilgileri girerek “Ekle” butonuna tıklayın.
Profilime mezun olduğum okulları nasıl eklerim ? Profilinize iş tecrübelerinizi eklemek için “Profilim” sayfanıza gidin. Sol kolonda bulunan “Eğitim Bilgilerim” linkine tıklayın. Açılan sayfada “Eğitim Bilgisi Ekle” linkine tıkladığınızda karşınıza çıkan pencerede gerekli bilgileri girerek “Ekle” butonuna tıklayıp kaydedin.
SİTE
Nasıl site yaparım? Diyalogo’da sadece şirketler site sahibi olabilir. Kişiler ise profil oluşturabilir. Site yapmadan önce üye olmalısınız. Diyalogo'ya üye değilseniz tek yapmanız gereken Diyalogo’ya üye olmak. Üyelik formunu doldurduktan sonra Profil sayfanızın sol kısmında bulunan kolondaki “Firma Oluştur” linkine tıklayın. Firmanızla ilgili bilgileri girdikten sonra "Kaydet" butonuna basarak firmanı bilgilerinizi Diyalogo'ya kaydedin. Tebrikler, artık firmanız Diyalogo'ya kayıtlı! Şimdi sitenizi oluşturabilirsiniz linkine tıklayarak sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sitenizi başka bir zaman yapmak istiyorsanız, sol kolonda bulunan “Site Oluştur” butonuna tıklayabilirsiniz. Site oluştur linkine tıkladıjtan sonra karşınıza çıkan sayfada site adınızı, site isminizi, insanların sizi daha rahatlıkla bulmasını sağlayacak anahtar kelimeleri ve firma logonuzu girebilir, sizin için özel olarak hazırladığımız 48 adet site şablonu arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Kaydet butonuna tıkladıktan sonra siteniz kullanıma hazır.
Site adı alırken nelere dikkat etmeliyim? Site oluştur linkine tıkladıktan sonra karşınıza site oluşturma sayfası çıkacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken bazı hususlar şöyle:
> Sitenin URL'sini yazarken Türkçe karakterler kullanmayın. ç, ğ, ı, ö, ü, ş harfleri yerine c, g, i, o, u, s kullanın.
> Sitenin URL'sini yazarken noktalama işaretleri kullanmayın.
> Sitenizin URL'sini yazarken "www" ve "com" ifadelerini kullanmayın. Bunlar belirleyeceğiniz adrese otomatik olarak eklenecektir. Siz sadece www ve com arasında bulunmasını istediğiniz adresi belirleyin.
Doğru örnek: sirketadi.diyalogo.com Yanlış örnek: www.şirketadı.com.diyalogo.com
Anahtar Kelime Nedir? Anahtar kelimeler ürün, fırsat ve sitenizin içeriği hakkında arama motorlarına ve dolayısı ile hedef ziyaretçi kitlesine fikir veren kelimelerdir. Bu kelimeler sayesinde kullanıcıların sizinle daha kolay iletişim kurması mümkündür. Diyalogo arama sonuçlarında uygun anahtar kelime kullanılan kayıtları öncelikli olarak gösterir. Ayrıca yeni oluşturulacak bazı Diyalogo uygulamalarında ürün ve fırsatlarınızın ön plana çıkmasını sağlar.
Anahtar kelimelerde nelere dikkat etmem gerekir? Doğru anahtar kelimeleri seçmek, sonuçlara daha hızlı ve ciddi alıcı-satıcılara erişmenizi sağlar.
1. Anahtar kelimelerinizin yazım hatası içermediğine emin olunuz.
2. Kelimeleri “,” “virgül” ile ayırarak yazmanız gerekmektedir.
3. Anahtar kelimeler gereğinden fazla kullanılmamalıdır. Maksimum 5 adet ile sınırlıdır. Bu yüzden seçilen kelimelere özen gösterilmelidir.
4. Anahtar kelimeleri girerken, önem sırasına dikkat edilmelidir.
5. Kullanıcıların aradıkları ürünü bulmak için en çok hangi kelimeleri, kelime gruplarını ve kelime kalıplarını kullandıklarını bilmek gerekir. Genel ifadelerin yanı sıra ürüne ait özellikleri de içeren anahtar kelimeler tercih edilmeledir.
Örnek: Gül kelimesi çok fazla aranabilecek ve çok fazla ürün sahibi tarafından kullanılabilecek bir anahtar kelimedir. Bu nedenle “kırmızı gül” gibi ürünü daha çok tarif eden anahtar kelimelerin seçilmesinde fayda vardır.
6. Ürün adıyla ortak-benzer kelimeler kullanınız.
7. Ürünün tanımlayıcı özelliklerini ayrı ayrı yazmayınız.
Örnek: Uzaktan kumandalı araba satıyoruz
Uygun Kelimeler: Uzaktan kumandalı araba
Uygunsuz Kelimeler: Araba
8. Anahtar kelimeler ürün ve özellikleriyle ilgili olmalıdır.
Örnek: İşlemeli ipek çanta satıyoruz
Uygun Kelimeler: İpek çanta, çanta, işlemeli çanta
Uygunsuz Kelimeler: Seyahat çantası, bayan çantası, valiz
9. Ürün adı içerisinde ki özel karakter ve sembolleri kullanmayınız.
Uygun Karakterler: A/V, DVD-R
Uygunsuz Karakterler: #, ;, :, ±
Sitemin şablonunu (görünümünü) değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım? Sitenizin şablonunu değiştirmek için Diyalogo'ya login olduktan sonra, profil resminizin altında yer alan Profilim linkine tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta bulunan kolonda “Site Güncelleme” butonu bulunur. Sitenizin şablonunu, logosunu ve dilediğiniz diğer bilgileri buradan değiştirebilirsiniz.
Birden çok firmam var, hepsine ayrı siteler açmak istiyorum, nasıl yaparım? Diyalogo’da her kullanıcı, bir adet site açabilir. Kullanıcının birden fazla firması olsa dahi, tek bir site açma hakkı vardır. Bu nedenle, başka bir kullanıcının üye olup, firmanız adına site açması gerekir.
Sitemin kurum bilgilerini güncellemek istiyorum, ne yapmalıyım? Sitenize giriş yaptıktan sonra, sağ üst kısımda bulunan “Ayarlar” linkine tıklayın. Açılan sayfanın sol sütunda en altta bulunan “Kurum Bilgileri” kısmına tıklayınca “Kurum bilgilerini güncelle” linkini göreceksiniz. Buradan kurum bilgilerinizin olduğu sayfaya ulaşabilir, gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. “Kaydet” butonuna bastığınızda bilgileriniz güncellenmiş olur.
Sitem silinmiş, neden? Şayet siteniz Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen koşulları taşımıyorsa veya aranan nitelikleri kaybetmişse; sitenizde hukuka, etiğe, ahlaka aykırı içerik kullanılmışsa silinebilir.
FİRMA LOGOSU
SİTE BÖLÜMLERİ
Sitemdeki bölümlere nasıl isim verebilirim veya değiştirebilirim ? Diyalogo'ya login olduktan sonra, profil resminizin altında bulunan Sitem linkine tıklayın. Sol tarafta bulunan hoş geldiniz mesajının altında bulunan Site Ayarlarınız linkine tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada önceden oluşturulmuş bölümleri göreceksiniz. Bu bölümlerin adını değiştirmek için değiştirmek istediğiniz bölüm başlığına tıklayın. Açılan sayfada bölüm başlığının yanında bir kalem ikonu bulunmaktadır. Bu ikona tıkladığınızda karşınıza çıkacak kutucuğa yeni bölüm adını girin ve tamam butonuna tıklayın.
SİTE YAZILARI
Sitemde yazı yayınlamak için ne yapmalıyım ? Sitenizde yazı yayınlamak için, siteye giriş yaptıktan sonra, Site Ayarlarınız linkine tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada yazınızı yayınlamak istediğiniz bölüme tıklayın.
Sağ üst köşede bulunan turuncu renki “Yazı Ekle” butonuna tıkladıktan sonra içeriğinizi ekleyeceğiniz sayfa açılacaktır. Yazınızın başlığını ve içeriğini ilgili alanlara girdikten sonra “Kaydet ve Geri Dön” butonuna tıklayın. Yazınızı hemen yayına almak için “Yayınla”ya tıklayın.
"Hakkımızda" bölümünde, önceden oluşturulmuş Vizyon, Misyon, Tarihçe isimli üç yazı girişi bulunmaktadır. Bunlar ciddi bir şirket sitesinde bulunması gereken başlıklardır. Bu bölümlere yazı girerek hemen yayınlayabilirsiniz. Bunların veya başka bir yazının sitede görünmesini istemezseniz “Yayında Değil” seçeneğini işaretleyin. Mevcut yazılarda değişiklik yapacağınız zaman, yazının yanındaki “Düzenle” butonuna basmanız gerekir.
Yayınladığım yazıyı nasıl silerim? Bir yazıyı silmek istediğinizde, siteye giriş yaptıktan sonra, Site Ayarlarınız linkine tıklayın. Silmek istediğiniz yazının bulunduğu bölüme girin ve yazınızın bulunduğu sütunun sonundaki çarpı işaretine tıklayın. Karşınıza “İçeriği tamamen silmek istiyor musunuz?” uyarısı çıkacaktır. “Tamam” butonuna tıkladıktan sonra içeriğiniz tamamen silinecektir.
Yayınladığım bir yazıyı nasıl yayından kaldırırım? Bir yazıyı yayından kaldırmak istediğinizde, siteye giriş yaptıktan sonra, Site Ayarlarınız linkine tıklayın. Yayından kaldırmak istediğiniz yazının bulunduğu bölüme girin ve ilgili yazının bulunduğu sütundaki “Yayından Kaldır” linkine tıklayın. Yazınız yayından kalkacak ancak dilediğiniz zaman yeniden yayına almanız için aynı yerde korunacaktır.
Yayından kaldırdığım yazıyı tekrar yayınlayabilir miyim? Yayından kaldırdığınız bir yazıyı yeniden yayına almak için siteye giriş yaptıktan sonra, Site Ayarlarınız linkine tıklayın. Yayına almak istediğiniz yazının bulunduğu bölüme girin ve ilgili yazının bulunduğu sütundaki “Yayınla” linkine tıklayın.
Önceden yayınladığım bir yazıda nasıl değişiklik yapabilirim? Eski bir yazıyı değiştirmek için siteye giriş yaptıktan sonra, Site Ayarlarınız linkine tıklayın. Değişiklik yapmak istediğiniz yazının bulunduğu bölüme girin. Düzenle menüsünde bulunan kalem ikonuna ya da yazının başlığına tıkladığınızda yazınızı düzenleyeceğiniz alana gelirsiniz. Düzenlemeleri yaptıktan sonra “Kaydet ve Geri Dön” butonuna tıklayın.
Yazıma nasıl görsel eklerim? Yazınıza görsel eklemek için, yazı editörü sayfasında bulunan ağaç ikonuna tıklayın. Genel sekmesinin altında bulunan Resim URL yazınsının karşısında bir kutucuk göreceksiniz. Bu kutuya tıkladığınızda karşınıza çıkan pencerenin üst kısmındaki “Gözat” butonuna basın. Bilgisayarınızdan istediğiniz görseli seçin, iki defa tıklayarak ya da Tamam butonuna tıklayarak bu görseli Yazı Galerim bölümüne kaydedin. Bu alana daha sonraki yazılarınızda kullanmak için dilediğiniz kadar görsel yükleyebilirsiniz. Yazınınıza eklemek istediğiniz görselin üzerine iki defa tıklayın, açılan küçük pencerede görseliniz karşınıza çıkacaktır. “Ekle” butonuna tıkladığınızda görseliniz yazınızın içerisine yerleşecektir.
Yazıma eklediğim bir görseli nasıl değiştiririm? Yazınıza eklediğiniz görseli kaldırmak için yazı editörü sayfasına gelin. Silmek istediğiniz görseli üzerine tıklayarak seçin ve klavyenizdeki “Del” ya da “Backspace” tuşu ile resmi silin. Yeni bir görsel yüklemek isterseniz “Yazıma nasıl görsel eklerim” sorusunda anlatılan adımları takip edin
MESAJ MERKEZİ
Kimlere mesaj gönderebilirim ? Mesaj göndermek için kendi mesaj merkezinizi ya da mesaj göndereceğiniz kişinin profilindeki linki kullanabilirsiniz. Mesaj göndermek istediğiniz kişi bağlantılarınız arasında ise mesaj merkezinde bulunan “Yeni Mesaj” linkine tıklayın. Orada, “Kime” kutusunun okunu tıklayarak veya mesaj merkezinin solunda bulunan “Bağlantılarınız”a tıklayarak, açılan listeden seçebilirsiniz.
Diğer bir yöntem, mesaj göndermek istediğiniz kişinin profiline giderek (mesaj gönderme izni varsa) solda fotoğrafın altında görünen “Mesaj Gönder” linkine tıklamak. Eğer bir kişinin profilinde mesaj gönder linki görmüyorsanız ve o kişi bağlantılarınızda bulunan biri değilse mesaj gönderemezsiniz.
Nasıl mesaj yazarım ? Birine mesaj göndermek istediğinizde ya o kişinin profil sayfasındaki "Mesaj Gönder" linkini kullanın veya Mesaj Merkezine giderek "Yeni Mesaj" linkine tıklayın. Mesajı gönderirken "Kime" bölümünde, mesaj göndermek istediğiniz Diyalogo üyesinin kullanıcı adını seçiniz. İsterseniz bu bölümü mesaj merkezinin solunda bulunan “Bağlantılarınız” arasından seçerek de doldurabilirsiniz. Bağlantılarınızı görmek için üzerine tıklamanız yeterlidir. "Konu" satırına mesajınızın başlığını; mesaj alanına da mesajınızı yazın. Mesajınızı göndermek istiyorsanız “Gönder” linkine, göndermeyip saklamak istiyorsanız “Kaydet” linkine tıklayın.
Gelen mesajları nasıl görürüm ? Gelen mesajlarınızı, mesaj merkezindeki "Gelen Kutusu" linkine tıklayarak görebilirsiniz.
Gönderdiğim mesajları nasıl görürüm ? Gönderdiğiniz mesajları, mesaj merkezindeki "Giden Kutusu" linkine tıklayarak görebilirsiniz.
Beklettiğim, gönderemediğim mesajlar nerede ? Beklettiğiniz mesajlar, mesaj merkezindeki "Taslaklar" bölümünde saklanır. Bu mesajları birine göndermek istediğinizde mesaja tıklayıp "Gönder" linkine basmanız gerekir. Mesajınız yeni mesaj sayfasında görünecektir. Mesajı göndereceğiniz kişiyi seçip mesajınızı gönderebilirsiniz.
Nasıl mesaj cevaplarım ? Cevaplamak istediğiniz mesaja tıkladıktan veya okuduktan sonra önce alttaki "Cevapla", ardından "Gönder" butonuna tıklayın.
Nasıl mesaj iletirim ? İletmek istediğiniz mesajı okuduktan sonra alttaki "İLET" butonuna tıklayın. Ardından “Kime” satırına göndereceğiniz kişinin adını yazarak "Gönder" butonuna tıklayın.
Nasıl mesaj silerim ? Bir mesajı silmek için; silmek istediğiniz mesajın baş tarafında bulunan kutuya tıklayın ve “Sil” butonuna tıklayın. Birden fazla mesajı aynı anda silmek istiyorsanız, silmek istediğiniz mesajların baş tarafındaki kutucuğa tıklayın ve “Seçtiklerimi Sil” butonuna tıklayın.
Nasıl mesaj arşivlerim ? Gelenler bölümünde, arşivleyeceğiniz mesajları işaretledikten sonra üst tarafta bulunan “Arşivle” linkine tıklayarak arşivleyebilirsiniz. Arşivlediğiniz mesajlar “Arşiv” bölümünde saklanır.
Sadece bağlantılarımdan mesaj almak istiyorum, ne yapmalıyım ? Profilim sayfasında fotoğrafınız altında bulunan "Gizlilik Ayarları" linkine tıklayıp "Yalnız bağlantılarım" seçeneğini işaretleyin. Böylece bağlantınız olmayan, bağlantılarım listenizde bulunmayan bir kullanıcı size mesaj gönderemez.
Mesaj yoluyla rahatsız ediliyorum, ne yapmalıyım ? Gizlilik ayarlarınızı veya bağlantılarınızı sizi rahatsız eden kişiyi dışarıda bırakacak biçimde değiştirerek onu engelleyebilirsiniz. Örneğin, sizi rahatsız eden kişi bağlantılarınızdan biriyse onu bağlantılarınızdan silebilirsiniz. Eğer mesaj ayarlarınız herkesten mesaj almaya açıksa bunu sadece bağlantılarınızdan mesaj alabileceğiniz duruma getirebilirsiniz. Her durumda rahatsızlık veren üyeyi bilgi@diyalogo.com adresine e-posta ile bildirmeniz sizin ve sitenin huzuru için iyi olacaktır.
BAĞLANTILARIM
Bağlantılarım nedir ? Diyalogo’da herkesin bir çevresi vardır. Çevreniz, bağlantı kurduğunuz kişilerin listesidir. Bunlar profil sayfalarındaki “Bağlantılarıma ekle” linkine tıklayıp listenize eklediğiniz veya sizin profilinize gelerek sizi bağlantılarına ekleyen kişilerden oluşur. Eklenme her iki durumda da baglantılara eklenen kişinin onayı ile gerçekleşir. Bu onaylanmış bağlantılar çevrenizi oluşturur.
Birisini bağlantılarıma nasıl eklerim ? Bir üyeyi “Bağlantılarım” listesine eklemek için o kişinin profil sayfasındaki "Bağlantılarıma ekle" linkine tıklamanız gerekir. Diyalogo, bu talebinizi o kişiye iletir. O kişi kabul ettiğinde karşılıklı olarak birbirinizin çevresine katılırsınız. Birisi sizi çevresine eklemek istemişse, profil sayfanızdaki “Bekleyen Bağlantılar” linkinde o kişiyi görürsünüz. Bu kişinin talebini kabul ediyorsanız "Onayla" butonuna basmanız yeterlidir. Böylece birbirinizin çevresine katılmış olursunuz. Talebi reddetmek isterseniz "Reddet" butonuna tıklamanız yeterlidir.
Bağlantılarım'da bulunan birini nasıl silerim ? Profilinizde bulunan Bağlantılarım linkine tıklayın. Silmek istediğiniz kişi/kişilerin isminin yanında bulunan kutucuğu tıklayın ve üst kısımda bulunan “Seçililieri Sil” linkine tıklayın.
Bağlantılarım'dan sildiğim birini tekrar bağlantılarıma eklemek için ne yapmalıyım ? O kişinin profil sayfasına giderek "Bağlantılarıma ekle" linkine tıklayın. Talebinizi kabul ederse tekrar çevrenize katılabilir.
SİTE ÜYELİK AYARLARI
Üyelik ayarları nedir ? Sitenizdeki üyelik tipleri ve bunların ne şekilde üye olabileceği (üye olamaz – üyelikler onaydan geçer – onaysız üye olur) sitenizde bulacağınız haliyle düzenlenmiştir. Siz, siteyi kullanım amacınıza uygun olarak bu ayarları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
Onay bekleyen üyelik nedir? Sitenizi ziyaret edip üye olmak isteyen kişiler üyelik tipini seçip bu taleplerini gönderirler. Seçtikleri üyelik tipinin ayarı sizin sitenizde “Üyelikler onaydan geçer” olarak belirlenmişse, gelen talepleri “Ayarlar” sayfasında, sayfanın solunda göreceğiniz “Onay bekleyen üyeler” sekmesinde görürsünüz. Kişi adının karşısında bulunan “Onayla” veya “Reddet” butonuna tıklayarak üyelik talebini onaylar veya reddedersiniz.
Onayladığım bir üyeyi reddedebilir miyim? Evet, reddedebilirsiniz. Yapmanız gereken şey “Ayarlar” sayfasında, sayfanın solunda göreceğiniz “Onaylı üyeler” sekmesinde, reddetmek istediğiniz üyenin adını bulmak ve karşısında yer alan “Reddet” butonuna tıklamaktır.
Reddettiğim bir üyeyi tekrar üyeliğe kabul edebilir miyim? Elbette. Yapmanız gereken şey, “Ayarlar” sayfasında, sayfanın solunda göreceğiniz “Reddedilmiş üyeler” sekmesinde, tekrar üyeliğe almak istediğiniz üyenin adını bulmak ve karşısında yer alan “Onayla” butonuna tıklamaktır.
Bir sitenin üyeliğinden çıkmak istiyorum, ne yapmalıyım? Profil sayfanızdaki “Üye olduğum Siteler” başlığının sağında bulunan “Düzenle” linkine ardından üyelikten ayrılmak istediğiniz sitenin karşısında bulunan “Üyelikten Çıkın” linkine tıklayarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.
Üye olduğum siteleri nasıl gizlerim? Profilim sayfasında fotoğrafınızın altında bulunan "Gizlilik Ayarları" linkine tıklayıp gizlilikle ilgili istediğiniz seçeneğini işaretleyin. Böylece sadece belirlediğiniz kişiler listeyi görebilecek, diğerleri göremeyecektir.
 
RSS Servisi
Haber
Yazarlar
Diyablog
Ücretsiz Üye Ol
E-Kart
Bildirimler
İlanlar
Reklam Ver
Pazarlama
Yönetim ve Strateji
Hukuk
İnşaat
Nalburiye
Oto
Moda
Bilişim
Kırtasiye
Tarım
Adana
Ankara
Antalya
Bursa
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
İstanbul
Kayseri
Konya
Mersin
Samsun
Sivas
Hosting
Üyelikler
Web Sitesi
Yetkiliye Ulaş
Yardım
Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © Logo Elektronik Ticaret Hizmetleri A.Ş. 2008-2011