X Facebook'da Beğen
Diyalogo'yu beğenin
Sizi habersiz bırakmayalım
diyalogo
ÜYE GİRİŞİ
ÜYE GİRİŞİ

E-posta

ŞifreŞifremi Unuttum
Ücretsiz Üye Ol

Diyalogo

www.diyalogo.com Portalı Genel Kullanım Koşulları
Diyalogo.com: Diyalogo.com web sitesi (“Site”) bir iş geliştirme ortamı ve iş dünyası platformudur. Üyelerine kendilerini internet yoluyla daha geniş kitlelere tanıtma ve web ortamında buluşma imkânı sağlamaktadır. Lütfen aşağıdaki koşulları okuyunuz. Siteye girmeniz, üye olmanız ve kullanmanız Logo Elektronik Ticaret Hizmetleri A.Ş (“Site Sahibi”) tarafından belirlenmiş aşağıda yazılı koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.
Servis ve Hizmetler: Site üzerinde üyelik koşuluna bağlı olarak: web sitesi açmak, profil oluşturmak ve diğer servis ve hizmetlerden yararlanmak ücretsizdir. Site sahibinin hizmet ve servislerin tamamını ya da bir kısmını önceden haber vermeksizin ücretli yapma ya da diğer bazı ek koşullara bağlama hakkı saklıdır. Site Sahibi, önceden haber vermeksizin, genel olarak site yayına son verme, kapatma, sitede yer alan bütün içeriği, servisleri, görsel tasarımı ve benzeri unsurları kısmen ya da tamamen değiştirme, kullanım dışı bırakma hakkını saklı tutmaktadır.
Genel Kullanım Koşulları: Siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren bu Web sitesi ile diğer ilintili sitelere ve bu Site üzerinden veya bu Site aracılığıyla sunulan belirli bazı servisler, arayüzler ve işlevlere erişim ve kullanım hakkı kazanmış olursunuz. Bu Site ve Servisleri kullanıyor olmanız, Kullanım Koşullarını ve kurallarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Kullanım Koşulları ile gizlilik hükümlerinde öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu Site veya servislerini kullanmayınız. Sitedeki bazı yerlerin kullanımı veya bu yerlerle kurulacak etkileşim hakkında özel birtakım ek hüküm ve şartlar geçerli olabilir.
Site Sahibinin Sorumluluğu: Site Sahibi kendi nam ve hesabına çalışan bağımsız bir şirkettir. Kullanım ve gizlilik koşullarını kabul ederek bu siteden herhangi bir şekilde yararlanmanız halinde yapacağınız bütün işlemlerle ilgili olarak Site Sahibinin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgi ve açıklamalara göre girişimde bulunan kişiler kendi girişimlerinin sonuçları nedeniyle Site Sahibi’ ne husumet yöneltemezler.
Kullanım Koşullarının Takibi/Değişiklik: Site Sahibi, herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin Site kullanma koşullarında değişiklik yapma ya da ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Kullanım sırasında toplanan bilgilerin niteliklerinden, nasıl kullanıldığından, bu bilgilerin diğerleri ile hangi durumlarda paylaşıldığından ve gerekli tüm kullanım koşullarından haberdar olunması için yapılan değişiklikler bu sayfada sunulacaktır. Site Sahibinin kullanım koşullarında değişiklik yapma hakkı saklı olduğundan, koşullarının düzenli olarak takibi ve okunması gereklidir. Bu Site ve servislerini, yapılabilecek bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım, söz konusu değişiklilerin kabul edildiği anlamını taşır.
İçerik: Sitede yer alan her türlü içerik, bilgi, haber, görüş tavsiye, sonuç, rapor ve benzerlerinin bir kısmı doğrudan Site Sahibi tarafından, bir kısmı da diğer kaynaklardan sağlanarak yayınlanmaktadır. Site Sahibi başka web sitelerinden ya da Üyelere ait sitelerden aktarılan bilgilerin doğruluğunu ve güvenilirliğini taahhüt etmemekte ve hiçbir hukuki sorumluluk üstlenmemektedir.
İçeriğin Kullanımından Sorumluluk: Kullanıcı kaynağı ne olursa olsun Sitede yer alan içeriğe ve bilgiye göre girişimde bulunmak veya bulunmamak hakkına sahiptir. Bu konuda verilecek kararın hukuki sonuçları tamimiyle Siteye bağlanan kişinin/kullanıcının kendisine aittir. Site sahibi herhangi bir sorumluluk üstlenmez.
Garanti Olmaması: Değişiklikler: Bu Site ve Servisler Üyelerin/kullanıcıların istifadesine olduğu gibi sunulmakta olup, yasalar tarafından izin verilen en geniş şekliyle, yazılı ya da sözlü özel ya da genel herhangi bir garanti içermemektedir. Site Sahibi, yazılı ya da sözlü, belirli bir amaca(yeterli kalite, amaca uygunluk veya tarife uygunluk gibi zımni şartlar da dâhil olmak üzere) ya da ihlale karşı uygunluk ve satılabilirlik/istifade edilebilirlik garantileri dâhil olmak üzere (ancak bununla sınırlı kalmayarak) hiçbir garanti vermediğini beyan eder. Site Sahibi, bu sitede yer alan işlev ve Servislerin hatasız olduğu, kusurların giderileceği ya da bu Sitenin hizmete sunulmasında kullanılan sunucu ile beraber Sitenin kendisinin ya da Üyelere ait alt sitelerin virüs ya da başka zararlı içerik taşımadığı garantisini vermez.
Alt Linkler: Bu Sitede, Site Sahibinin sahibi olmadığı ve işletimini kontrol etmediği Üyelere/Kullanıcılara ait alt siteler bulunmakta ve bunlara bağlantı sağlanmakta/link verilmektedir. Servislerden bazıları başka web siteleriyle ya da bu alt sitelerle bağlantılı olarak sunulabilmektedir. Site Sahibi, alt sitelerdeki içerik ve bilgilerin doğruluğundan, buralarda sağlandığı duyurulan malların/hizmetlerin kalitesinden, güvenliğinden, yapılan bir ticari anlaşmada tarafların yükümlülüklerini yerine getirmesinden/getirmemesinden sorumlu değildir. Ayrıca Site üzerinden yapılan web hosting işlemlerinin, bu adreslerde ve alanlarda yayınlanacak olan her türlü içeriğin ve bilgilerin sorumluğu ilgili Üyeye aittir. Söz konusu sitelere sağlanan kişisel bilgilerden, bu sitelerden istifade edilen içerikten ve servislerden ve bu sitelerin gizlilik politika ve uygulamalarından Site Sahibi sorumlu tutulamaz. Ancak Site Sahibinin gerek burada yazılı kullanım koşulları ve gerekse yasal mevzuat uyarınca söz konusu sitelerdeki içeriğe müdahale etme, yayından kaldırma, erişimi engelleme hakkına haizdir. Üye/Kullanıcı, yasal bir talebe bağlı olsun ya da olmasın Site Sahibinin üyeliği iptal etme, erişimi engelleme, yayından kaldırma ve benzeri yaptırımlarına uymayı, uygulamalarla ilgili Site sahibine başvurma ya da rücu etme hakkı olmadığını kabul eder.
Üst Linkler: Site sahibi ve/veya Üyeler kendi kontrollerinde olmayan, 3. şahıslar tarafından işletilen web sitelerine link bağlantısı sağlayabilir. Site sahibinin erişim sağlanan bu sitelere ilişkin, içerik, güvenlik, gizlilik politikaları ve iletişimin sürekli sağlanacağına dair herhangi bir garantisi ya da özel bir taahhüdü yoktur. Kullanıcı/üye site üzerinden erişim yaptığı web sitenin kurallarına uymakla yükümlüdür.
Üyelik Şartları:
Bağımsızlık: Web sitesinde doğrudan veya link suretiyle dolaylı olarak yer alan veya alacak olan Web Sitesi sahipleri, yayıncıları kendi nam ve hesaplarına çalışan bağımsız “kişi” lerdir. (gerçek kişi ve tüzel kişiler) Bu “kişi” lerin kendi Web Sitelerinde açıklayacakları ürün, iletişim, deneyim becerileri, vb. konulardaki bilgilerin tüm sorumluluğu kendilerine aittir
Verilen Bilgilerin Doğruluğu: Üye ve/veya Kullanıcılar Siteye kayıt esnasında ve üyeliğin devamı süresince; şahısları ve firmaları hakkında doğru, kesin, güncel bilgiler vermeyi ve bu bilgileri devamlı suretle doğru ve güncel tutmayı kabul etmiş sayılır. Site Sahibi, verilen bilgilerin eksik/yanlış olduğunu tespit ederse kaydı/üyeliği iptal edebilir, silebilir, erişimi engelleyebilir. Eğer bir tüzel kişilik adına üye olunmuşsa burada yazılı kullanım koşulları temsil edilen tüzel kişiliği bağlar.
Üye Adı ve Şifre: Kayıt sırasında Üye/Kullanıcı’ ya ad ve şifre verilir. Kullanıcı adı ve şifrenin muhafazasından ve izinsiz kullanımından üye sorumludur. Üye, bu ad ve şifrenin sahibinin izni olmaksızın kullanılması durumunda Site Sahibini uyarmak zorundadır. Bu hükümlere uyulmamasından dolayı kaybedilen veya değiştirilen bilgiden ve uğranılacak zararlardan Site Sahibi sorumlu değildir.
Üyelik Bilgileri: Üye olarak kayıt sırasında girilen, Site ve Servislere yerleştirilen, iletilen veya bu Site ve Servisler aracılığıyla gönderilen her türlü materyalden Üye ve/veya Kullanıcı sorumludur. Üyeler, Site ve Servislere iletilen veya bu Site Ve Servisleri aracılığıyla gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, yanıltıcı olmadığını, 3. şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını, iyi niyetle sunulduğunu ve söz konusu bilgilerin postalanma veya iletim hakkına sahip olunduğu kabul ve garanti etmiş sayılır. Üye olarak, ister kullanıcılara açık isterse özel olarak gönderilen, girilen her türlü bilgide (herhangi bir sınırlandırma olmaksızın, veri, metin, yazılım, müzik, ses kaydı, fotoğraf, grafik, video, mesaj veya başka her türlü materyal) sorumluluk tamamen alt site sahibi Üyeye aittir. İçerikten yararlanan Kullanıcıların bu Site ya da Servisler aracılığıyla elde edeceği içeriğe bağlı riski üzerine aldığı kabul edilir. Site Sahibinin, Üyelere ait sitelere konulan, diğer üye veya kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı içeriği tamamen veya kısmen yayından kaldırma ya da erişimi engelleme hakkı saklıdır. Site Sahibi, herhangi Üyeye ya da Servise ilişkin içeriği ön-elemeye tutma, inceleme, içeriğe dikkat çekme, eleme, değiştirme, geri çevirme veya herhangi bir Servis kapsamından çıkarma haklarını saklı tutmaktadır (ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır).
Fikri Haklar:
► Sitenin tüm mali/telif hakları Site Sahibine aittir.
► Site Sahibinin her türlü yayın hakkı ya da ticari marka bilgisini silmemek ve değiştirmemek kaydıyla, bu Sitedeki bilgiler bilgisayara yüklenip yazılı bir kopyası alınabilir. Burada açıkça belirtilen amaçlar dışında, bu Sitenin hiçbir bölümü herhangi bir şekilde (yazılı çıktı alma, diske kaydetme, başka bir siteye yerleştirilme, herhangi başka bir şekilde indirme gibi yollarla) kopyalanamaz, (kopyalarının dağıtımı dâhil olmak üzere), çoğaltılamaz, dağıtılamaz, yayımlanamaz ya da içeriği değiştirilip tahrip edilemez.
► Bu Siteye gönderilen ya da bu Site aracılığıyla iletilen her türlü materyalin gizli ya da özel olmadığı ve herhangi bir fikri hakkı/telif/lisans hakkını içermediği kabul edilir. Üyeler ve/veya Kullanıcılar gizli ya da üzerinde fikri hak sahibi ya da maliki olduğu düşünülen hiçbir materyal ya da bilgiyi Siteye gönderemez ya da bu Site aracılığıyla başka bir yere iletemez. Verilen ve iletilen bir materyal olsa bile, bu bilgi ya da materyallerin telif ücretine tabi olmadan, dünya çapında kullanımı, dağıtımı, iletimi, sergilenmesi, halka sunulması, çoğaltılması hakkının kayıtsız şartsız ve feshedilemez bir şekilde verilmiş olduğu kabul edilir.
Ziyaret Bilgilerinin Toplanması: Site ziyaret edildiğinde web sunucuları sitenin ziyaretçi bilgisayarıyla haberleşmesini sağlamak üzere otomatik olarak bilgi toplamaya başlar. Bunun yanı sıra sitede yapılan ziyaret sayısı, ziyaretçilerin sitenin hangi bölümünü tercih ettikleri, IP adresleri, domain tipi, browser tipi tarih ve saat gibi bilgileri ve web sitesi üzerindeki dolaşım izlenmekte ve denetlenmektedir. Sitenin kullanılması belirtilen bilgilerin toplanması konusunda kullanıcının Site Sahibine izin verdiği anlamına gelir. Kullanıcı Siteye göz gezdirirken ya da çeşitli bölümleri/servisleri kullanırken bilgisayarına “cookie “ olarak adlandırılan bazı bilgiler yüklenebilir. Bu bilgilerle ziyaret özelleştirilmiş olur ve müteakip ziyaretlerde Site kullanıcıyı önceden tanıma imkânı bulur. İstenildiği zaman kişisel bilgisayarlardan bu bilgilerin silinmesi, tüm cookileri reddedecek şekilde bloke edilmesi ya da cookie gönderildiğinde bildirilecek şekilde yeniden ayarlanabilmesi mümkündür.
Kullanıcılar Arası İletişim: Site kullanıcıları arasındaki iletişimle ilgili tüm sorumluluk taraflara aittir. Site sahibi iletişime/bağlantıya/veri trafiğine taraf kişilere, veri güvenliği ve kötü niyetli hareketlerle ilgili hiçbir taahhüt vermemekte ve herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.
Müdahale Yasağı: Site ve servislerinin güvenliğini ihlal etmek ya da ihlal etmeye teşebbüs etmek yasaktır. Bu tarz ihlallere teşebbüs edenler hakkında cezai işlem uygulanabilir ve kamu davası açılabilir. Herhangi bir ihlal iddiası Site Sahibi tarafından soruşturulacak ve yasa dışı bir ihlal olduğundan şüphelenildiği takdirde ilgili yasal kurumlara başvurulacak/işbirliğine gidilecektir. Site servislerinin güvenliği, herhangi bir sınırlandırma olmaksızın, aşağıda belirtilen koşullarda ihlal edilmiş sayılacaktır:
► Erişim yetkisi bulunmayan bir sunucu ya da hesaba oturum açılması ya da oturum açma girişiminde bulunulması,
► Kendisine ait olmayan ait olmayan ya da kullanımına sunulmayan verilerin ele geçirilmesi, buna yönelik teşebbüste bulunulması ya da yetki dışı servislerden yararlanılmaya çalışılması,
► Herhangi bir sistem, alt sistem ya da iletişim ağı içinde izinsiz veri araştırması yapılması, verilerin taranması veya sistem güvenliğinde açık nokta bulma girişiminde bulunulması,
► Geçerli yetki olmaksızın güvenlik ya da yetkilendirme sistemleri üzerinde tahrifatta bulunulması, ‘hacking’ girişimi, değişiklik yapılması veya başka şekillerde sistemin yasa dışı ihlallerle bozukluğa uğratılması,
► Bir bilgisayarı ya da sitenin/herhangi bir üyeye ait sitenin veya sunulan servislerin işletimini bozacak, zarar verecek, tahrip edecek veya engelleyecek yönde ve içerikte virüslü (Truva atı–‘Trojan Horses’, solucan-‘worms’, saatli bomba-‘time bombs’, cancelbots vb.) ya da başka bilgisayar programlama unsurlarının kullanılması,
► Herhangi bir sistem, veri ya da bilgiye müdahale edilmesi, çalışmasının engellenmesi ya da ele geçirilerek deşifre edilmesi,
► Hiçbir sınırlama olmaksızın, herhangi bir bilgisayar sisteminin aşırı yüklenmesini sağlayacak bir iletişim ağı trafiği oluşturularak (‘overloading’, ‘flooding’, ‘mailbombing’) sistemin çalışmaz duruma gelmesine neden olacak yollara başvurulması ve hatta bilgisayar sisteminin çökertilmesi (‘crashing’) yoluyla herhangi bir üye/kullanıcı, ana makine (host) ya da iletişim ağına servis sunulmasının önlenmesi.
► Bir ya da daha fazla e-posta grubuna istenmediği halde aynı ya da benzer içerikli e-posta mesajları, toplu ticari reklâmlar ya da zincir mektuplar gönderilmesi,
► Site ve Servislerinin, başkasının yayın hakkı, ticari marka, patent ya da diğer mülki haklarını usulsüzce ele geçirmek için kullanılması,
Yukarıdaki eylemlerin gerçekleştirildiğinin tespit edilmesi halinde ilgili kişi, kullanıcı ve üyelerin Site ve Servis erişimi sonlandırır, üyelikleri iptal edilir. İhlali gerçekleştiren kişi veya kişiler, yasalar uyarınca, hakkı ihlal edilen kişi ve/veya Site Sahibine karşı mali, hukuki ve cezai anlamda sorumludur.
Diğer Yasak Eylemler: Site ya da Servislerinin kullanımı kapsamında yapılması yasak olan diğer eylemler şunlardır:
► Site ya da Servislerini kullanarak yasa dışı, zarar verici; rahatsız ve taciz edici; karşıdakini yerici, iftira, tehdit ya da nefret duyguları içerikli veya başka şekillerde sakıncalı her türlü materyalin, çocukları istismar edici ya da başkalarının özel hayatlarına veya başka haklarına tecavüz edici ya da Site Sahibinin tamamen kendi inisiyatifi altında Site ve Servislerinde kullanılmaması ve gönderilmemesini öngördüğü her türlü materyalin posta, e-posta ya da başka bir yolla gönderimi, site veya alt sitelere konulması,
► Karşı tarafla herhangi bir iletişimde bulunmak istemediğini bildirmiş kişilere e-posta gönderimi,
► Yürürlükteki herhangi bir yasa ya da hükmü ihlal edecek ya da hakkında kamu davası açılmasına sebebiyet verecek bir davranışta bulunma veya bu davranışa teşvik,
► Site ya da Servislerinin işlerliğine zarar verici bir davranışta bulunma,
► E-posta ya da başka posta araçlarında herhangi bir kişi, kurum ya da kuruluşun adını haksız şekilde kullanma; kimliğini veya şirket adını her ne şekilde olursa olsun yanlış bildirme veya tanıtma, bağlantı bilgilerinin herhangi bir bölümünde sahtecilik yapma, silme ya da değişiklik yapma,
► Yanıltıcı, aldatıcı ticaretle uğraşma ya da yukarıda sözü edilen eylemlerin yapılmasına izin verme ya da yapılmasına yardımcı olma.
Kullanım Koşullarını İhlal: Site Sahibi sitede yer alan genel kullanım koşulları ve gizlilik koşullarına uyulmaması ya da kuralları ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin Üye ve Kullanıcıların site ve servislere erişimini askıya alma, sonlandırma, üyeliği iptal etme hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Koşulların Üye ya da Kullanıcı adına hareket eden üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlali ya da ihlal girişimi olması durumu içinde geçerlidir. Site Sahibinin, burada yazılı koşullarda yer alan herhangi bir hukuki hakkı ya da çareyi yürürlüğe koymaması ya da uygulamaması, haklarından vazgeçtiği ya da ihlali kabul ettiği anlamına gelmez.
Bilgi ve İletişim: www.diyalogo.com portalı Kullanım Koşullarına ilişkin sorularınız için bilgi@diyalogo.com adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.
 
RSS Servisi
Haber
Yazarlar
Diyablog
Ücretsiz Üye Ol
E-Kart
Bildirimler
İlanlar
Reklam Ver
Pazarlama
Yönetim ve Strateji
Hukuk
İnşaat
Nalburiye
Oto
Moda
Bilişim
Kırtasiye
Tarım
Adana
Ankara
Antalya
Bursa
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
İstanbul
Kayseri
Konya
Mersin
Samsun
Sivas
Hosting
Üyelikler
Web Sitesi
Yetkiliye Ulaş
Yardım
Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © Logo Elektronik Ticaret Hizmetleri A.Ş. 2008-2011